Структура вінілової плитки


Вінілова підлога не має однорідної структури з певним набором властивостей, щоб можна було говорити про її обов'язкові переваги та недоліки.

Структура будь-якого вінілового покриття – це багатошаровий "пиріг", де шари міцно спресовані в матеріал дуже великої щільності. У різних виробників складові такого «пирога» можуть змінюватися в залежності від типу та призначення покриття для підлоги.

Вінілова підлога - це покриття для підлоги, яке має у своєму складі один або кілька шарів ПВХ вінілу (полівінілхлориду). Також до складу може входити кварцовий композит, SPC (пластик/полімери з кам'яною крихтою), WPC (пластик/полімери з волокнами деревини), корковий композит та інші композити.

Ми виділимо основні моменти, які притаманні якісній вініловій підлозі.

Переваги Вінілової підлоги:


1. Зносостійкість та міцність. Тут виробники постаралися врахувати всі руйнівні фактори і зробили її максимально захищеною від механічних пошкоджень, від впливу хімічних речовин і ультрафіолету. Вініловій підлозі не страшні продавлювання від статичних або пересувних предметів меблів. 

2. Водонепроникність. Вініл не боїться вологи. А отже, в приміщеннях з вініловими підлогами не утворюється пліснява і не поширюється грибок. Ця якість дає можливість укладати його в місцях з підвищеною вологістю, таких як ванна кімната, лазня, на відкритих терасах. Також він «не по зубах» дрібним гризунам, на кшталт щурів та мишей.

3. Теплоізоляція. Вініл  матеріал штучний, але теплий на дотик. Він «тримає» температуру в приміщенні, не пропускаючи холод знизу від стяжки. По ньому приємно ходити босоніж.

Це більше стосується підлогових покриттів, у яких ПВХ знаходиться у відсотковій більшості щодо інших домішок та складових. Найчастіше таким є клейова вінілова підлога або м'яка замкова, у якої в основі лежить саме ПВХ. Одним із прикладів таких покриттів є Вінілова підлога Vinilam, Wineo.

Підлога з основою SPC, навпаки, не буде теплою з огляду на те, що ПВХ тут тільки захисний шар від 0,3 до 0,7 мм, а основа це холодний камінь з домішками. Але чим більше домішок у СПС основі або додаткових шарів у вигляді вбудованої підкладки, тим тепліше буде SPC підлога. Тут необхідно дивитися показники конкретного товару.

4. Ці підлоги еластичні, але не ковзаючі. І незважаючи на задану жорсткість, при ходьбі трохи пружинять, що дозволяє поглинати шуми і гасити звук кроків.

5. Діелектричні властивості. Покриття не накопичує статичну електрику. І завдяки мінімальній електропровідності, у разі контакту з оголеною проводкою, не буде удару струмом.

6. Вінілову плитку можна застосовувати із системою підігріву підлоги. Правда тут потрібно орієнтуватися на тип, марку та виробника покриття.

7. Покриття може витримувати перепади температур, як за амплітудою, так і за частотою.

8. Простота укладання. Продукт має конструкцію максимально зручну при монтажі - тут не потрібні спеціальні знання або спеціальні інструменти.

Замкову підлогу можна легко укласти самостійно за допомогою замка, а укладання клейового вінілу вимагає великих навичок та додаткових матеріалів. Premium SPC вініл маєінтегровану підкладку, тобто не потребує додаткових витрат. Прикладом таких повністю самодостатніх покриттів є SPC вініл Nomad Flo, Go Big, Wicanders.

9. Безпека вінілових покриттів забезпечує дотримання виробником міжнародних стандартів захисту навколишнього середовища.

Дешевші варіанти можуть мати деякі відхилення, тому в дитячу або спальню краще укладати продукцію перевірених сертифікованих виробників.

Недоліки Вінілової підлоги:


1. Вінілова підлога не піддаеться реставруванню та відновленню, тому у разі сильного пошкодження, а також після закінчення термінів експлуатації, підлягае повній заміні.

2. Тривала підготовка основи. Вінілова плитка має порівняно невелику товщину, тому щоб вона «лягла» швидко і просто, потрібно ретельно вирівняти та вичистити основу.

Для підлоги з жорсткою основою можливі невеликі перепади в 1-2 мм у певних випадках, які можна збалансувати спеціальною підкладкою під вініл. А ось тонка клейова підлога обов'язково укладається на ідеально рівну основу.

3.  Недобросовісні виробники, що випускають дешеві варіанти продукту низької якості, де деякі перелічені вище «переваги» можуть бути відсутніми.